Nasi koledzy i koleżanki z Poznania organizują ogólnopolski barcamp w Szczyrku (23-24.06) – pod nazwą Democamp (nie wiem skąd ta nazwa) – poniżej treść oficjalnego zaproszenia. Zachęcamy – Zapraszamy.

—–

Ciepłe czerwcowe popołudnia. Zapierające dech w piersiach widoki roztaczające się w polskich górach. Wycieczki krajoznawcze i ogniska integracyjne… Nie brzmi jak konferencja poświęcona branży internetowej, prawda? A jednak. Tak właśnie będzie wyglądał III Ogólnopolski Barcamp ? DEMOCAMP.

W dniach 24-25 czerwca do Szczyrku zjadą uczestnicy oraz organizatorzy wszystkich polskich spotkań branży internetowej. Pretekstem do spotkania w malowniczej miejscowości jest DEMOCAMP ? Trzeci Ogólnopolski Barcamp. Jednak, wbrew pozorom, nie będzie to wyjazd wyłącznie relaksacyjny – zaplanowana została bowiem także konferencja poświęcona Web 2.0 i rozwojowi serwisów społecznościowych. Będzie to wspaniała okazja nie tylko do integracji środowisk związanych z IT czy kuluarowej wymiany doświadczeń, ale również do debaty nad przyszłością tejże dziedziny.

Spotkanie zostało podzielone na dwie główne części: wspomnianą już konferencję Web 2.0 (24 czerwca) oraz sesje dyskusyjne w formule unconference (25 czerwca).

Pierwszego dnia uczestnicy DEMOCAMP wezmą udział w klasycznej konferencji, w której obok najlepszych barcampowych prezentacji z całej Polski, wysłuchają zaproszonych gości z zagranicy. W jednym miejscu będzie można zapoznać się z aktualną sytuacją branżową w kraju oraz poznać zagraniczny punkt widzenia.

Sesje unconference, która odbędą się drugiego dnia, zostaną przeprowadzone we wciąż nowatorskiej w Polsce formule. Zakłada ona wybór tematów wiodących oraz podział uczestników na kilka grup omawiających poszczególne zagadnienia. To uczestnicy decydują o tematyce oraz mają całkowitą swobodę przemieszczania się między poszczególnymi grupami. Liczymy, że DEMOCAMP przyczyni się do spopularyzowania w całym kraju tej atrakcyjnej formuły. Więcej o unconference przeczytasz na ? yashke.com

Mamy nadzieję, że piękno dziewiczej przyrody, swobodna atmosfera oraz nieformalna, koleżeńska wymiana doświadczeń, będą sprzyjać pozytywnym emocjom. Te z kolei, z czym się chyba każdy zgodzi, wyzwalają pokłady kreatywności oraz pozwalają na roztaczanie odważnych wizji.

(…) Warto być w miejscu, w którym zostaną wytyczone kierunki przyszłego rozwoju branży internetowej w Polsce. Jeżeli jesteś z nią związany, zawodowo bądź amatorsko, nie może Cię tam zbraknąć.

Zapraszamy do ? rejestracji!