Już za sześć tygodni odbędzie się spotkanie, podczas którego będą powstawać innowacyjne pomysły internetowe. Startup Weekend, bo tak nazywa się to wydarzenie, odbędzie się w Trójmieście po raz drugi.

 

W dniach 9-11 listopada 2012 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni ponownie spotka się 100 pasjonatów Internetu, którzy po stworzeniu kilkuosobowych grup poświęcą 54 godziny na przygotowanie pomysłu oraz fundamentu startupu. Ideą jest wspólna praca zespołów składających się ze specjalistów różnych dziedzin: programowania, marketingu oraz grafiki. Po intensywnych dwóch dniach pracy, w niedzielę, zespoły zaprezentują swoje projekty oraz otrzymają wartościowe informacje zwrotne od jury. Wyłoniony zostanie również najlepszy projekt trójmiejskiej edycji Startup Weekend.

 

Startup Weekend to nie tylko spotkanie specjalistów z poszczególnych dziedzin. Dzięki współpracy uczestników wydarzenia powstają innowacyjne firmy, które swoją działalność później prowadzą w Internecie. Do takiej aktywności potrzebne są jednak środki finansowe, które powstałe firmy pozyskują od  różnego rodzaju instytucji wspierających innowacyjne pomysły lub od inwestorów prywatnych. Statystyki organizatorów pokazują, aż 36 proc. pomysłów powstających na imprezie nadal działa po 3 miesiącach od spotkania, a około 80 proc. uczestników planuje kontynuowanie pracy z zespołem lub projektem, w którym pracował podczas wydarzenia. O dużej popularności Startup Weekendów świadczy również to, że do tej pory na świecie odbyło się 672 spotkań, a planowanych jest kolejnych 313.

 

W trakcie drugiej edycji uczestników wspierać będą mentorzy, będący międzynarodowymi specjalistami i praktykami w dziedzinach IT, marketingu i komunikacji z Polski, Francji, Danii oraz Indii. W trakcie Trójmiasto Startup Weekend mentorami będą przedstawiciele m. in.: Grupy Nokaut S.A., Solwit S.A., UXPin, Whizbrand Group, Playsoft, Wirtualnej Polski S.A. czy Meritum Bank ICB S.A. Nadchodząca edycja warsztatów odbędzie się dzięki wsparciu Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (Główny sponsor) oraz firm Grupa Nokaut S.A. i Solwit S.A. (srebrni sponsorzy).

 

Dodatkowo nadciągająca edycja połączona będzie z odbywającym się pomiędzy 12 a 18 listopada Global Entrepreneur Week (GEW). Laureaci wszystkich warsztatów Startup Weekend odbywających się w ramach GEW, w tym także edycji trójmiejskiej, będą mieli możliwość powalczenia między sobą podczas zawodów Global Startup Battle o dodatkowe nagrody: wyjazd VIP do Doliny Krzemowej, wyjazd VIP do Rio De Janerio czy pakiety usług projektowych, prawnych i PR.

 

Organizatorem Startup Weekend Trójmiasto jest fundacja invemax foundation.

 

Więcej informacji o Startup Weekend Trójmiasto oraz zgłoszenia uczestnictwa na stronie www: http://trojmiasto.startupweekend.org