Zapraszamy na jubileuszowe spotkanie z okazji 10-cio lecia 3camp, które odbędzie się 19 września o godz. 18:00 w Galerii Pionova przy ul. Olejarnej 2 w Gdańsku.

 

Agenda spotkania:

 

17:45 – 18:00 Rejestracja – wstęp tylko  z biletem lub zaproszeniem

 

18:00 – 18:15 Otwarcie spotkania, przywitanie gości

 

18:15 – 18:30 Wystąpienie gości specjalnych

 

18:30 – 19:00 Wojciech Seliga, Spartez, Plantacje programistów – kolonializm XXI wieku

 

Czy zastanawialiście się dlaczego to nie w Polsce, ale w USA, Australii czy Szwecji buduje się od podstaw produkty software’owe, które wyceniane są na miliardy dolarów i zmieniają nasze życie? Uber, Facebook, Spotify, Tesla, JIRA – wszystkie zbudowane przez software geeków.
Czy Polscy specjaliści IT są głupsi lub gorsi od swoich kolegów z Zachodu? Czy może problemem jest ogromny kapitał w tamtych krajach, którego tutaj nie mamy? Czy wreszcie problem leży w naszym podejściu do informatyki? Niezależnie od rzeczywistej przyczyny, efektem są dziesiątki tysięcy osób w Polsce pracujących nad pielęgnowaniem systemów informatycznych wymyślonych gdzie indziej i przekazanych im do konserwacji jako relatywnie taniej i kontrolowalnej sile roboczej. Razem z innymi krajami rozwijającymi się, staliśmy się swoistą plantacją programistyczną dla najnowocześniejszych krajów świata.
Postaram się przeanalizować przyczyny takiej sytuacji i odpowiedzieć na pytanie jaka musi się stać zmiana mentalna, aby informatyka w Polsce przestała mieć cechy kolonii dostarczającej zasobów, a miała kreujący wpływ na rozwój cywilizacji i nowoczesnej gospodarki.

 

19:00 – 19:30 Łukasz Żeligowski, Zostań górnikiem, czyli rzecz o kryptowalutach

 

Czym są kryptowaluty? Jak na nich zarabiać? Jak „kopać” / generować kryptowaluty i jak zarządzać kopalniami? Jaka jest przyszłość kryptowalut? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w swojej prezentacji.

 

19:30 – 22:00 Rozmowy przy cydrze

 

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale obowiązuje wcześniejsza REJESTRACJA. Z racji ograniczonej ilości miejsc, w wydarzeniu będą mogły wziąć udział wyłącznie osoby z biletem.

 

Kiedy: wtorek, 19 września 2017, godz. 18:00

Gdzie: Galeria Pionova, ul. Olejarna 2, Gdańsk

 

Prelegenci:

 

Wojciech Seliga, Spartez

Wojtek zaczął programować jako dzieciak, grubo ponad 30 lat temu. Był świadkiem pojawiania się i znikania różnych technologii, mód, obietnic bez pokrycia, baniek czy metodologii. Od wielu lat Wojtek próbuje zmieniać swoje otoczenie (kolegów, klientów, przełożonych i podwładnych) na myślenie i działanie agile’owe, a przede wszystkim stara się inspirować ludzi do działania, ciągłego rozwoju i wychodzenia ze strefy komfortu.
Prowadzi firmę Spartez w Gdańsku, którą współzałożył z grupą kolegów w 2007 roku. Obecnie zarządzanie Spartez z jej setką pracowników, kilkoma produktami mającymi około 3000 klientów z całego świata oraz coraz bardziej rozwijającą się współpracą z firmą Atlassian pochłania w 100% jego czas zawodowy.
Wojciech dosyć regularnie występuję na różnych konferencjach w Polsce i na świecie, np. na Devoxx, Atlassian Summit, Agile, Confitura czy InfoSHARE.

Czas wolny spędza z rodziną oraz uprawiając sporty rakietowe.

 

Łukasz Żeligowski, Grupa IT

Łukasz jest programistą od ponad 20 lat. W swojej karierze wziął udział w wielu międzynarodowych projektach. Obecnie jest Dyrektorem Generalnym Grupy IT.