Zapraszamy na 70. spotkanie z cyklu 3camp, które odbędzie się 7 marca o godz. 18:00 w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym. Tematem spotkania będzie UX/UI.

 

Agenda spotkania:

 

18:00 – 18:30 Tomasz Rybak, Bardzo prosto można wszystko skomplikować

 

Czyli walka pomiędzy Skomplikowaniem (złożonością i przepychem funkcjonalności) a Esencjalizmem (prostotą i umiarem). Skomplikowanie dba o nagromadzenie funkcjonalności i elementów ozdobnych, co w rezultacie prowadzi do skomplikowania interfejsu, utrudnienia realizacji celów użytkowników i biznesowych.
Esencjalizm skupia się na uproszczaniu produktów i rozwiązywaniu najistotniejszych problemów i potrzeb zgodnie z myślą Einsteina: „Wszystko należy upraszczać jak tylko można, ale nie bardziej.”
Wbrew pozorom ułatwianie życia użytkownikom jest trudne, a komplikowanie banalnie proste.

 

18:30 – 19:00 Agnieszka Mróz, Logisfera Nova, UX w kontekście

 

W trakcie prezentacji opowiem o wadze, jaką ma spójność doświadczeń użytkownika. Spojrzymy na interfejs z makro perspektywy. Postaramy się znaleźć odpowiedź, jaki wpływ na usługę mają świetnie zaprojektowane interfejsy i czy wystarczą, aby zyskać lojalność i miłość klientów.

 

19:00 – 19:15 Przerwa

 

19:15 – 19:45 Kamil Łukasiewicz, Everytap, Prosto, prościej i najtrudniej – czy warto, aby w produkcie wszystko było proste?

 

Podobno Hollywood to takie miejsce, gdzie przyjeżdżasz, wypijasz drinka, wchodzisz do basenu i nagle masz osiemdziesiąt lat. Z rozwojem produktu bywa podobnie. Startujesz z prostym pomysłem, coś w nim zmieniasz, coś grzebiesz i nagle skomplikowałeś swój produkt. Gratulacje. Poznaj historię rozwoju aplikacji mobilnej Everytap z perspektywy człowieka odpowiedzialnego za UX Design.

 

19:45 – 20:15 Gosia Gulgowska-Kowalska, Spartez, Praktyczne czy piękne. Jak UX i UI konkurują o uwagę Product Managera

 

W rzeczywistości softwarowej to dobry design nierzadko stanowi o sukcesie produktu. Tylko kto i jak może stwierdzić, kiedy design jest naprawdę dobry? Jak prawidłowo ocenić umiejętności zespołu projektowego? Jak priorytetyzować długą listę zadań związanych z designem? Product Manager opowiada o dylematach związanych z niektórymi decyzjami dotyczącymi UX i UI.

 

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale z racji ograniczonej ilości miejsc obowiązuje wcześniejsza REJESTRACJA.

 

Kiedy: wtorek, 7 marca 2017, godz. 18:00

Gdzie: Gdański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Trzy Lipy 3, budynek C, sala FGH (poziom -1)

 

Prelegenci:

 

Tomasz Rybak

Product Designer, który projektuje aplikacje webowe i mobilne z myślą o ludziach. Psycholog z wykształcenia. Posiada doświadczenie w pracy jako Designer w agencjach reklamowych, software housach i startupach, a także jako Project Manager.

 

Agnieszka Mróz, Logisfera Nova

Projektantka usług w Logisfera Nova. Wykorzystując metodologię service design oraz design thinking realizuje procesy projektowe zarówno dla firm, instytucji publicznych, jak również organizacji pozarządowych. Była członkiem zespołu projektowego realizującego projekty dla m.in. Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, Biblioteki Publicznej w Gdyni, Laboratorium Innowacji Społecznej. W ciągu ostatnich kilku lat przeprowadziła kilkadziesiąt warsztatów i szkoleń dot. kreatywności, projektowania usług, design thinking oraz edukacji pozaformalnej.

 

Kamil Łukasiewicz, Everytap

Pasjonat UX z wszechstronnym doświadczeniem w projektowaniu aplikacji mobilnych. Co-Founder oraz Head of UX/UI Design w Everytap oraz wykładowca uczelni SWPS na kierunku User Experience: Psychologia projektowania. Chętnie łamie obowiązujące schematy, by dostarczać użytkownikom najbardziej atrakcyjne i dopracowane produkty. Zafascynowany tworzeniem rozwiązań mobilnych korzystających z najnowszych technologii. Współtwórca produktów trzykrotnie nominowanych do nagrody Mobile Trends Award oraz zwycięzca kategorii Best UX w konkursie Central European Startup Awards. Zaangażowany dawniej w powstanie agencji Movade oraz rozwój produktów mobilnych Grupy Nokaut.

 

Gosia Gulgowska-Kowalska, Spartez

Od kilkunastu lat związana z branżą internetową. Jej pasją jest stawianie czoła rzeczywistym problemom użytkowników. Mierzy się z nimi uzbrojona w dane i wsparta wynikami analizy potrzeb. Wielka fanka stawiania użytkownika w centrum zainteresowania zwinnego zespołu produktowego. Obecnie Lead Product Manager w Spartez.