3camp 8.09.2015_www

 

Na 63. spotkanie z cyklu 3camp zapraszamy już 8 września do Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego na godz. 18:00. Tym razem zabierzemy Was w biznesową podróż dookoła świata.

 

Zaczniemy na południu Europy, gdzie Maciek Borówka odpowie na pytanie jak prowadzić biznes we Francji. Następnie przeniesiemy się do zimnej Finlandii, gdzie Kuba Dąbkowski podzieli się z nami swoimi obserwacjami na temat skandynawskiego modelu pracy. Po wysłuchaniu opowieści rodem z lodowatej północy udamy się wprost do gorrrrących krajów – Justyna Baranowska zabierze nas w biznesową podróż przez kraje, do których statystyczny turysta raczej nie dociera, a na koniec Jacek Sałek opowie nam o swoich doświadczeniach w prowadzeniu projektów na kontynencie afrykańskim.

 

Agenda spotkania:

18:00 – 18:30 Maciek Borówka, Bluetomation – Jak uprawiać biznes po francusku?

18:30 – 19:00 Jakub Dąbkowski, Avaus – Jak się pracuje z Finami? – Nie powieje chłodem!

19:00 – 19:30 Justyna Baranowska, Young Digital Planet – Liban, Kuwejt, Nigeria – czyli budowanie relacji biznesowych w krajach, gdzie MSZ zaleca „Nie podróżuj”

19:30 – 20:00 Jacek Sałek, Nearshoring Solutions Afryka spotyka Europę. Mariaże i wyzwania projektów w Kenii i Ghanie.

 

Na spotkanie zapraszamy we wtorek 8 września o godz. 18:00 do Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, ul. Trzy Lipy 3, budynek C, sala FGH (poziom -1).

 

Wstęp jak zawsze wolny, ale pamiętajcie o rejestracji!

 

Link do bezpłatnej rejestracji: http://3camp08092015.evenea.pl

 

Więcej o prelegentach i prelekcjach:

 

Jak uprawiać biznes po francusku?

Paryż to siedziba europejskich siedzib wielu międzynarodowych korporacji. Francja to kraj, który nadal jest ekonomiczną potęgą w Europie. Czy z Polski można realnie myśleć o zaistnieniu na rynku francuskim? Czy trzeba nauczyć się francuskiego Kodeksu Pracy żeby móc bezpiecznie robić tam projekty? I dlaczego spacja pomiędzy treścią zdania a znakiem zapytania jest tak ważna ?

Różnice kulturowe pomiędzy rynkiem biznesowym we Francji i w Polsce są ogromne. Wykład pokaże konkretne przykłady i uzasadni dlaczego warto je poznać zanim zderzymy się z „tamtymi” realiami.

Maciek Borówka – absolwent Institut National des Sciences Appliquées w Lyonie. Pracę menadżera łączy z pasją podróżniczą. W trakcie swojej kariery zawodowej zdobył doświadczenie jako kierownik projektów i zespołów we Francji, Włoszech, Finlandii i Polsce. Zwolennik pragmatycznego wykorzystywania metodyk zarządzania w organizacjach. W swojej karierze pełnił rolę prezesa polskiego oddziału francuskiej firmy Clever Age,  prezesa spólki DC S.A., a w tej chwili założyciela i prezesa spółki BLUETOMATION działającej głownie na rynku francuskim.

 

Jak się pracuje z Finami? – Nie powieje chłodem!

W mojej prezentacji chcę się podzielić doświadczeniami z pracy z Finami, którzy są… no właśnie i tu można zacząć długą listę cech, które są inne niż nasze. Postaram się też pokazać dlaczego niektórym może odpowiadać skandynawski model pracy i czym się on charakteryzuje, bo jest on inny niż ten, który my znamy.

Jakub Dąbkowski – Country Manager Avaus Marketing Innovations Poland, CEO www.PinYourClient.com, Doświadczony IT Project Manager, fascynat i praktyk Marketing Automation, Big Data, Machine Learning i Predictive Analytics, wykładowca, konsultant i blogger. Absolwent Wydziału Fizyki Teoretycznej na Uniwersytecie Gdańskim. W trakcie kilkunastoletniej kariery zawodowej z sukcesem zrealizował wiele projektów e-commerce dla serwisów w Polsce i za granicą.  Łączy wiedzę programistyczną i technologiczną w obszarze IT z doskonałym rozumieniem insightów konsumenckich oraz specyfiki nowych mediów, przekładając skomplikowane kwestie techniczne na zrozumiały język potrzeb biznesowych, funkcjonalnych i marketingowych.

 

Liban, Kuwejt, Nigeria – czyli budowanie relacji biznesowych w krajach, gdzie MSZ zaleca „Nie podróżuj”.

Doświadczenia i osobiste obserwacje Polki w prowadzeniu projektów z partnerami z krajów, gdzie polskie MSZ zaleca „Nie podróżuj”.

Subiektywna ocena czy odmienność kulturowa, religijna może wpływać na relacje biznesowe oraz realizację projektu.

Justyna Baranowska – Dyrektor Biura Zarządzania Projektami (PMO) – od 13 lat związana z Young Digital Planet. Odpowiedzialna za wdrożenia głównych projektów edukacyjnych dla strategicznych klientów (z Niemiec, Francji, Libanu, Bułgarii, Łotwy i Belgii). Od 2014 roku zarządza portfelem projektów YDP i nadzoruje pracę zespołu Kierowników Projektów w celu zapewnienia efektywnej obsługi klientów. Odpowiada za przebieg procesów projektowych w firmie – ich realizację i sukces.

 

Gdy Afryka spotyka Europę. Mariaże i wyzwania projektów w Kenii i Ghanie.

O zderzeniach kulturowych, pojęciu czasu, wdrożeniu systemów oraz podejściu do kobiet, czyli o tym, co spotyka PM-a podczas prowadzenia projektów na terenie Afryki.

Jacek Sałek – CEO Nearshoring Solutions Sp. z o. o. – od 20 lat związany z branżą konsultingową i informatyczną, od 10  lat zarządza spółką Nearshoring Solutions. Karierę zawodową zaczynał jako negocjator kontraktów, następnie programista systemów, analityk i menedżer projektów IT. Jest cenionym doradcą biznesowym specjalizującym się w optymalizacji procesów. Odpowiada za budowanie relacji w projektach Grupy Nearshoring na terenie całej Afryki.