3camp 3.11.2015_www

Na 64. spotkanie z cyklu 3camp zapraszamy już 3 listopada do Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego na godz. 18:00. Tym razem nasi prelegenci opowiedzą o zarządzaniu produktem.

 

Zaczniemy od obalenia 10 mitów dotyczących zarządzania produktem, następnie dowiemy się jakie są różnice pomiędzy zarządzaniem produktem a zarządzaniem projektem. Kolejny prelegent wprowadzi nas w świat zarządzania produktem w startupie, a na deser dowiemy się co to jest ko-kreacja i w jaki sposób może ją wykorzystać lider produktu.

 

AGENDA 

18:00 – 18:30 Maciek Kosmulski, 10 mitów zarządzania produktem

18:30 – 19:00 Bartosz Sobolewski, SmartMedia, Zarządzanie projektem vs. zarządzanie produktem

19:00 – 19:30 Alek Kowalczyk, Zarządzanie produktem, czyli szum, chaos i zwodnicze sygnały

19:30 – 20:00 Tomasz Tomaszewski, Rocket Studio, Ko-kreacja – tajna broń lidera produktu

 

Na spotkanie zapraszamy we wtorek 3 listopada o godz. 18:00 do Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, ul. Trzy Lipy 3, budynek C, sala FGH (poziom -1).

 

Wstęp jak zawsze wolny, ale pamiętajcie o REJESTRACJI!

 

Więcej o prelegentach i prelekcjach:

 

10 mitów zarządzania produktem

Istnieje wiele błędnych przekonań na temat tego, kim są menedżerowie produktów i czym się tak na prawdę zajmują.  Obalę dziesięć najbardziej popularnych mitów na temat zarządzania produktem. Jeśli współpracujesz z Product Managerem, to lepiej zrozumiesz jego rolę. Jeśli pretendujesz do tej roli, to lepiej zrozumiesz na czym ona polega i co Ciebie czeka.

Maciek Kosmulski – przedsiębiorca, konsultant, Product Manager / UX Designer z bogatym doświadczeniem technicznym jako projektant, architekt i deweloper aplikacji webowych i mobilnych. Związany z branżą IT od początku XXI wieku. Ewangelista metodyk zwinnych wytwarzania oprogramowania (Agile – certyfikowany Scrum Master, XP)  i Lean Product Management. Po godzinach Indie iOS Developer.

 

 

Zarządzanie projektem vs. zarządzanie produktem

Podczas prezentacji chciałbym podkreślić różnice pomiędzy project managerem a product managerem w branży IT oraz nakreślić rolę zarządzania produktem w małej firmie.

Bartosz Sobolewski – współwłaściciel i Prezes Zarządu spółki SmartMedia. Odpowiada za strategię rozwoju oraz sprawuje nadzór nad marketingiem i finansami. Aktywnie wspiera osoby zarządzające najważniejszymi obszarami biznesowymi firmy. Absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Od 1999 roku w branży IT. Początkowo jako administrator sieci oraz serwerów, następnie jako programista i project manager. 10 lat temu rozpoczął prace nad oprogramowaniem STOCK, którego rozwojem zarządza do chwili obecnej.

 

 

Zarządzanie produktem, czyli szum, chaos i zwodnicze sygnały

Pomysł na startup. Kompletujesz ekipę, która go podchwyca. Robicie pierwsze próby, rozpoznajecie rynek, rozmawiacie z potencjalnymi klientami, znajdujecie problem do zaadresowania. Burza mózgów, kreujecie ficzery i układacie ambitną roadmapę produktu. Przedstawiacie roadmapę inwestorowi, który jest zachwycony Waszym uporządkowaniem i przemyślanym planem działania. Wypuszczacie pierwszą wersję na rynek i… beta nie chwyta tak, jak powinna. Przyjaciele chwalą, że produkt jest super. Wasi mentorzy sugerują znaczące zmiany. Klienci, którzy nie kupili, mówią, że to z powodu brakującej, a niezbędnej funkcji. Zarządzanie produktem w startupie? To niepewne dane, kakofonia fałszywych sygnałów, szum zwodzący na manowce i chaos, z których trzeba wykreować błędne, ale dobre decyzje. I o tym będzie moja historia.

Alek Kowalczyk – ekspert zarządzania projektami oraz przedsiębiorca. Stworzył i zarządzał rozwojem produktów w swoich przedsięwzięciach. Jego pasje to skuteczne organizowanie projektów i startupy. Prezentował na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach z dziedziny zarządzania jakością i wiedzą, marketingu i inżynierii oprogramowania. Publikuje na eksperckich portalach i czasopismach. Jest członkiem klubu mówców Toastmasters. Uwielbia kolarstwo na szosie. Możesz skontaktować się z Alkiem przez linkedin.alek.pm lub @alek_kowalczyk

 

 

Ko-kreacja – tajna broń lidera produktu

Twój zespół produktowy potrzebuje lidera, nie kierownika. Jak więc skutecznie wspierać ludzi w rozwiązywaniu problemów i tworzeniu wartości? Wykorzystaj metody ko-kreacji!

Tomasz Tomaszewski – Product Manager, konsultant, wiceprezes Rocket Studio. Od ponad 5 lat pomaga zespołom zwinnie zarządzać oraz tworzyć produkty online. Ewangelista agile product development (certyfikowany Scrum Master oraz AgilePM), lean startup i customer development. Tworząc produkty opiera się na wskaźnikach, z silną pasją do UX.  Założyciel bloga ProductVision.pl oraz grupy ProductCrew.